باد و توفان ۶۷۶ نفر را به مراکز درمانی فرستاد

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، پیرحسین کولیوند با اشاره به وقوع بادهای ۱۲۰ روزه سیستان که بومی منطقه جنوب شرق کشور است، افزود: روز گذشته به جز توفان ۱۲۰ روزه سیستان که در منطقه زابل زهک هیرمند، نیمروز و هامون اتفاق افتاد، هیچگونه حادثه غیرمترقبه دیگری گزارش نشده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه ۶۷۶ نفر طی دو روز گذشته به مراکز درمانی شهر های فوق الذکر مراجعه کرده اند، افزود: در مناطق زابل زهک هیرمند، نیمروز و هامون ۹۲ نفر به دلیل توفان بستری شدند.

به گفته وی، به دنبال این توفان در این‌ مناطق عمده مشکلات، مشکلات چشمی و تنفسی بوده و بیماران بعد از دریافت خدمات درمانی لازم، ترخیص شده اند.

کولیوند با تاکید بر اینکه از ظهر دیروز تا صبح پنج شبنه تعداد مراجعات به مراکز درمانی در این مناطق رو به کاهش است، افزود: بیمارستان ها با هیچگونه کمبود منابع از جمله نیروی متخصص، دارو و تخت مواجه نبوده و به صورت روتین در طوفان های ۱۲۰ روزه و روزهایی که آلودگی هوا و ریزگردها بسیار افزایش می یابد مراجعه به مراکز درمانی بین ۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش می یابد و دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی توان پاسخگویی به مراجعات را براحتی دارند و نیاز به هیچگونه اقدام و مداخله از سوی قطب یا وزارت بهداشت نیست.

وی همچنین با اشاره به ثبت وقوع ۴۲ حادثه ویژه طی بازه زمانی روز چهارشنبه تا صبح پنجشنبه در سامانه EOC، افزود: در این حادثه ها ۶۸۴ مصدوم و ۱۴ مورد فوت گزارش شده است که از مجموع ۴۲ حادثه ۲۰ مورد حوادث ترافیکی(۱۳ مورد تصادف رانندگی و ۷ مورد واژگونی خودرو) و ۲۲ مورد غیرترافیکی بودند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *